مهدی میرزایی

تحلیل گر امواج الیوت به سبک رابرت پرچر

مولف و مترجم

معامله گر بازارهای مالی

امواج الیوت، کلید رفتار بازار

  • عنوان لاتین: ELLIOTT WAVE PRINCIPLE — KEY TO MARKET BEHAVIOR
  • عنوان فارسی: امواج الیوت، کلید رفتار بازار
  • نویسنده: رابرت پرچر - آ.ج.فراست
  • مترجم: پارسا هروی - مهدی میرزایی
  • ویرایش: چاپ یازدهم سال ۲۰۱۷
  • انتشارات: آراد کتاب

یک کتاب کلاسیک عالی برای سه دهه: اکنون ویرایش 10 آن به چاپ رسیده است. لحظه ای به کتاب های خود در مورد سرمایه گذاری نگاه کنید. آیا هیچ کدام از آنها روش موفقی برای کسب سود و کاهش ریسک به شما ارائه کرده اند؟ آیا حتی یکی از این کتاب ها وجود دارد که در طول سال ها ثابت شده باشد؟

افسوس، پاسخ اکثر سرمایه گذاران منفی است. به این دلیل که تعداد کمی از کتاب‌های سرمایه‌گذاری به معنای واقعی «کلاسیک» هستند: سال‌هاست که سرمایه‌گذاران به خرید کتاب ادامه می‌دهند و همچنان از این روش برای استفاده حداکثری از فرصت‌ها استفاده می‌کنند. سه دهه پیش — 1978 — یکی از آخرین دفعاتی است که یک کتاب سرمایه گذاری نوشته شده که شایسته نام “کلاسیک” باشد. یکی از دو مردی که آن کتاب را نوشت، یک تحلیلگر 26 ساله بازار بود که در دفتر مرکزی مریل لینچ در وال استریت کار می کرد. مرد جوان با استفاده از یک ابزار پیش بینی که تقریباً هیچ کس نام آن را نشنیده بود، در مدت کوتاهی توجه زیادی را به خود جلب کرده بود.

با این حال پیش‌بینی‌های او در بازار به طرز شگفت‌آوری دقیق بود: رابرت پرچتر نام مرد جوانی بود که از روشی به نام «اصل موج الیوت» استفاده کرد. فراست یکی از معدود متخصصان مالی دیگری بود که از اصول موجی استفاده کرد.  فراست نیز پیش بینی های بسیار دقیقی انجام داده بود. همکارانش او را به عنوان یک تحلیلگر تکنیکال کامل می دانستند. فراست و پرچتر در ماه مه 1977 با هم آشنا شدند . هجده ماه بعد، آنها اصول موجی الیوت – کلید رفتار بازار را منتشر کردند. شاخص Dow Industrials در 790 بود. اما پیش‌بینی این کتاب جدید، بازار گاوی بزرگی را اعلام کرد و به کتابی پرفروش تبدیل شد. سه دهه زمان کافی است تا سرمایه‌گذاران کتابی درباره یک روش سرمایه‌گذاری را «کلاسیک» بدانند.

 اصول موجی الیوت اکنون به هفت زبان منتشر می‌شود و هر سال هزاران نسخه از آن به فروش می‌رسد. در اروپا، آسیا و آمریکا، میلیون‌ها سرمایه‌گذار در سراسر جهان از روش موجی الیوت برای  یک سرمایه‌گذاری سودآور استفاده می‌کنند . Elliott Wave International مفتخر است که دهمین نسخه از این کتاب سرمایه گذاری کلاسیک را ارائه می دهد. این برای کمک به تازه کاران در نظریه موجی الیوت تا افراد کهنه کار طراحی شده است.

نمونه ای از مطالبی که خواهید آموخت: اصول اساسی نظریه موجی، توضیحات ساده ای از اصطلاحات و نحوه شناسایی تمام 13 موجی که می توانند در حرکت میانگین های بازار سهام رخ دهند. قوانین و دستورالعمل های تجزیه و تحلیل موج، اصول اولیه شمارش امواج، نحوه تشخیص “نگاه مناسب” به یک موج و بسیاری از مراحل ساده برای اعمال قوانین.

error: Alert: Content selection is disabled!!